Shopping cart
€0.00

Sistemi CCTV ZOSI...

In stock

293.49312.32

Add to Wishlist
Add to Wishlist

Compare
SKU: 1005004290377585 Category:

Description

 • Emri i markës:  ZOSI
 • Origjina:  Kina kontinentale
 • PC e kamerës:  4 copë
 • Certifikimi:  FCC
 • Hyrja e videos:  8 Kanal
 • Numri i modelit:  8DN-1828W4-20
 • Platforma e zgjuar e shtëpisë:  Të tjera
 • Rezolucioni:  8 MP
 • Sistemi i kamerës së sigurisë 8 MP:  Sistemi CCTV 4K PoE
 • Rezolucioni i kamerës IP:  8 MP Ultra HD
 • Lentet e kamerës PoE:  3.60 mm
 • I papërshkueshëm nga uji i kamerës:  IP66
 • Kompresimi i videos:  H.265+
 • Distanca e shikimit të natës:  30 m/100 këmbë
 • Audio me dy drejtime:  Mbështetje
 • Temperatura e funksionimit të kamerës:  -10℃ deri në 60℃

Lexoni para se të blini

1.Cilësimi i parazgjedhur i DVR-së është 1024 x 768.

2. Nëse rezolucioni i monitorit është më i ulët se 4K, atëherë sistemi nuk do të tregojë rezolucionin 4K.

Sistemi CCTV ZOSI 8MP 8CH H.265+ 4K Ultra HD PoE NVR Kompleti audio me dy drejtime Spotlight Sirena e jashtme e shtëpisë video mbikqyrëse IP Set

4K Ultra HD

Katër herë rezolucioni i 1080P. Në rezolucion 4K. Regjistroni gjithçka me detaje më të mprehta me numërimin e lartë të pikselëve dhe mund të zmadhoni në mënyrë dixhitale objekte të largëta pa humbur asnjë cilësi.

Gama e lartë dinamike

Ky sensor i imazhit Ultra HD 4K CMOS lejon kamerën të kapë më shumë dritë dhe të aktivizojë modalitetin HDR për të ofruar detaje të qarta edhe në mjedise me ndriçim të pasëm për pamjet e botës reale

Efekte vizuale më të mira

Ky sistem sigurie i kamerës 8.0MP UHD dhe raporti i pamjes së ekranit të gjerë 16:9 ju jep pamje kinematografike.

Katër mënyra të shikimit të natës

1. Vizioni i Natës nga Starlight (Automatikisht)
Kapni më shumë dritë dhe zbuloni detaje të gjalla edhe në kushte shumë të ulëta të dritës me një sensor të avancuar të dritës së yjeve.

2. Vizioni i zgjuar i natës (Konfigurimi manual)
Nxehtësia dhe lëvizja ndezin dritat e vëmendjes, duke mundësuar shikimin e natës me ngjyra.

3. Vizion nate me ngjyra të plota (Konfigurimi manual)
Ndriçoni rrugën tuaj gjatë natës, imazhi dhe video me ngjyra të plota ju lejojnë të shihni detaje më të vlefshme.

4. Shikimi i natës infra të kuqe (Konfigurimi manual)
LED infra të kuqe janë ndezur, imazhi është bardh e zi.

PoE – Instalimi u bë i lehtë

1.Truly Digital: 100% ruajtja e cilësisë së videos gjatë transmetimit në distanca të gjata.

2.Transmetim i Sigurt:Purimet e videove janë të koduara përpara transmetimit, duke e bërë të vështirë përgjimin e të dhënave.

3. Lehtësia e instalimit: Një kabllo e vetme ethernet transmeton fuqi, video dhe audio.

Shiko dhe fol përmes kamerës

Jo vetëm që mund të shikoni video live ultra të qartë, por gjithashtu mund të dëgjoni dhe bisedoni drejtpërdrejt me këdo afër jush me audio 2-kahëshe. Për shembull, me korrierë, komunikim në kohë reale me vizitorët jashtë derës

Zbulimi i njeriut me AI

Shmangni alarmet e bezdisshme të rreme me zbulimin inteligjent të personave me AI. Do të njoftoheni nëpërmjet njoftimeve dhe emaileve të aplikacionit push pas zbulimit të njerëzve.

Parandalimi i dyfishtë për ndërhyrës

Prozhektorët dhe sirenat e fuqishme paralajmërojnë personat e padëshiruar kur afrohen persona të dyshimtë. Paralajmërim i dyfishtë për të mbrojtur shtëpinë tuaj.

Opsioni i riprodhimit të shumëfishtë

Sistemi mbështet katër mënyra riprodhimi: Riprodhimi i shpejtë, Riprodhimi në program, riprodhimi i zbulimit të lëvizjes, riprodhimi i zbulimit humanoid. Mund të zgjidhni çdo mënyrë riprodhimi për të kursyer kohën tuaj dhe për të mos humbur asnjë moment.

Mënyra të shumta regjistrimi

ZOSI NVR ofron 4 lloje mënyrash regjistrimi për të përmbushur nevojat tuaja: Regjistrim i vazhdueshëm; Regjistrimi i planifikuar; Regjistrimi i Zbulimit të Lëvizjes; Ricikloni regjistrimin. Ju mund të personalizoni secilën kamerë me mënyra të ndryshme regjistrimi, gjë që ju lejon të kurseni hapësirë në hard disk

Kurseni hapësirë në HDD

Krahasuar me kodimin H.264, teknologjia e përparuar H.265+ kursen rreth 50% gjerësi brezi dhe hapësirë ruajtëse për kohë më të gjatë regjistrimi dhe një përvojë më të mirë shikimi.

Personalizoni zbulimin tuaj

Merrni vetëm sinjalizime që kanë rëndësi. Personalizojeni zonën ku zbulimi ndodh për t’iu përshtatur shtëpisë tuaj dhe reduktoni alarmet e rreme.

Shumëllojshmëria e metodave të alarmit

Ky sistem sigurie i kamerës 4K mund të personalizojë modalitetin e paralajmërimit, tre mënyra alarmi: alarmi i dritës, paralajmërimi i zërit, paralajmërimi i zërit dhe i dritës së bashku.

Mbështet riprodhimin e njëkohshëm me shumë kanale

Mbështetni më shumë 4 kamera për t’u riprodhuar në të njëjtën kohë, gjithashtu mund të rregulloni shpejtësinë e shikimit, të mbështesni riprodhimin me shpejtësi 1/2x / 2x / 4x / 8x / 16x / 32x, rregulloni sipas preferencave tuaja

Sisteme Operative Shumëgjuhëshe

Gjuhët e disponueshme: frëngjisht, rusisht, anglisht, italisht, portugalisht, spanjisht, gjermanisht, japonisht, etj. Ju lejon të përdorni sistemin me lehtësi

Mbështetja maksimale 100 metra Transmetim i kabllove

Distanca rrit shumë komoditetin e instalimit në shtëpi dhe instalohet në vendin ku dëshironi të monitoroni më shumë

Qasje në distancë në çdo kohë dhe kudo

Merrni akses dhe kontroll të shpejtë te kamerat tuaja kurdo dhe kudo nëpërmjet:

· Aplikacioni Zosi Smart falas në pajisjen tuaj celulare

· Klienti AVSS falas në PC/Mac tuaj

Qëndroni të fortë kudo

Niveli i mbrojtjes së kësaj kamere është IP66, dhe guaska është prej metali, e cila mund të bllokojë në mënyrë efektive erozionin e rërës, pluhurit dhe erës dhe shiut. I përshtatshëm për instalim të brendshëm dhe të jashtëm.

Pyetje dhe Përgjigje

Pyetja 1: A mund të shtoj më shumë kamera në këtë sistem?

Po. Mund të shtoni më shumë (vetëm ZOSI) kamera 8MP, 5MP ose 2MP POE Bullet ose dome. Por numri i përgjithshëm i kamerave të lidhura me NVR nuk duhet të kalojë 8.

Shënuar:

Ky NVR PoE mbështet vetëm kamerën ZOSI WiFi me një model të veçantë (Lidhja me kabllo Ethernet), nëse dëshironi të shtoni një kamerë wifi në këtë NVR, ju lutemi kontaktoni fillimisht me mbështetjen e klientit.

Pyetja 2: Si të merrni rezolucionin 4K 8.0MP:

(1) Sigurohuni që monitori juaj i televizorit të jetë 4K ose më i mirë se rezolucion 4K dhe lidhni NVR me monitorin tuaj të televizorit.

(2) Konfiguroni sistemin dhe shkoni te Menuja kryesore- Konfigurimi-Basic për të ndryshuar manualisht “Video Output” në “3840 * 2160”.

Pyetja 3: Pse nuk mund të dëgjoj audio kur shikoj drejtpërdrejt në NVR?

1. NVR mund të transmetojë audio vetëm kur monitori/TV është i lidhur me kabllo HDMI, përndryshe monitori/TV nuk do të ketë dalje zëri.

2. Klikoni butonin e djathtë të mausit -Shkoni te Menuja kryesore- Konfigurimi – Klikoni në audio, mund të rregulloni volumin dhe zgjidhni kanalin për të luajtur audion.

Additional information

Ships From

Australia, Federata Ruse, Kinë, Polonia, Shtetet e Bashkuara, SPANJË

Build-in HDD

2T

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.